• Новости
 • Статьи

  14 smutnych faktów o Dubaju. I nie jest tak dobrze, jak się wydaje na pierwszy rzut oka

  Dubaj jest jednym z najbardziej niesamowitych i interesujących miast na świecie. Wszystkie te luksusowe drapacze chmur, drogie samochody i tony złota niewątpliwie wyglądają imponująco. A w Dubaju przez cały rok, wspaniała pogoda! Ale, jak wiecie, są miejsca na słońcu. Opowiemy Ci o tych miejscach, które przyciemniają jasny i błyszczący świat Dubaju.

  Pracownicy pracują 14 godzin dziennie w dzikim upale

  Dubaj rozwija się i buduje w niesamowitym, szybkim tempie. Jednak budowa wymaga pracy, prawda? A ci ludzie pracują w niezwykle trudnych warunkach, 14 godzin dziennie, a nawet w dzikim upale (latem temperatura może dochodzić do 48 stopni). Turyści w Dubaju w tym upale nie powinni przebywać na słońcu dłużej niż pięć minut, ale nikt nie dba o pracowników. Oczywiście powoduje to wiele śmiertelnych wypadków, ale pieniądze Dubaju cicho pokrywają wszystkie te problemy.

  Wyrok więzienia za publiczne pocałunki

  Wszystkie te fajne zdjęcia z Dubaju mogą wprowadzać w błąd i dawać poczucie, że w tym mieście istnieje wyjątkowo liberalny porządek, ale absolutnie nie ma to miejsca. Muzułmanie są surowi. Na przykład zabronione jest całowanie w miejscach publicznych. Dlaczego tam się całować - nawet ręki nie można trzymać. Turyści, którzy naruszają te zasady, są zmuszeni do płacenia ogromnych kar, a nawet do więzienia (takie przypadki miały miejsce).

  Turyści, którzy naruszają te zasady, są zmuszeni do płacenia ogromnych kar, a nawet do więzienia (takie przypadki miały miejsce)

  Niewolnictwo seksualne

  Do wszystkiego związanego z seksem, narkotykami i alkoholem lokalne prawo jest wyjątkowo surowe. Dziewczyna może mieć problemy nawet dlatego, że szła ulicą z otwartymi ramionami. Jednak wraz z zapadnięciem nocy wszystko się zmienia. Najstarszy na świecie zawód w Dubaju kwitnie: istnieje ponad 30 000 prostytutek oferujących swoje usługi za 500 USD za godzinę. To nie jest najlepsza oferta, ale najwyraźniej są to ceny w Dubaju. Problem jest jednak inny: wielki biznes wspiera prostytucję i zachęca do niej, choć jest to nielegalne. To, że tak powiem, jest jednym z tradycyjnych źródeł zysku, dobrze znanym brudnym sekretem Dubaju - „białego niewolnictwa” i handlu seksualnego, na które policja przymyka oko.

  Marnowanie ogromnych ilości wody

  Dubaj znajduje się na pustyni, co oznacza, że ​​wiedzą o problemach związanych z wodą pitną z pierwszej ręki. Oczywiście, dopóki pieniądze rosną na drzewach, problemy te są łatwe do rozwiązania, a nawet więcej: udaje im się całkowicie zaoszczędzić wodę i odpady. Na przykład wydaje się go w dużych ilościach na podlewanie trawników na polach golfowych, których jest wiele w Dubaju. A takie bezmyślne podejście jest dosłownie wszystkim. Które porównanie lepiej wybrać - miraż na pustyni lub uczta podczas zarazy?

  Gdy skończy się ropa, Dubaj zostanie pokryty miedzianym basenem

  Gdy skończy się ropa, Dubaj zostanie pokryty miedzianym basenem.

  Nie jest tak trudno zbudować raj na środku pustyni, jeśli masz dużo czarnego złota. A to, ogólnie rzecz biorąc, jest jedyną rzeczą, na której opiera się cały Bliski Wschód, w tym Zjednoczone Emiraty Arabskie. Ale ta sytuacja nie może trwać wiecznie! Po 20 latach zacznie brakować ropy lub jej cena wzrośnie tak wysoko, że ludzie przejdą na inne źródła energii. A wtedy bańka w Dubaju pęknie. To miasto posłuży jako najbardziej żywy przykład zarabiania pieniędzy, nie martwiąc się o konsekwencje.

  To miasto posłuży jako najbardziej żywy przykład zarabiania pieniędzy, nie martwiąc się o konsekwencje

  Dziki rasizm

  Żyjemy w XXI wieku, kiedy ludzie nie uważają już rasizmu za normę. Jednak ludzkość jest gotowa zrobić wyjątek. Na przykład nikt nie dba o to, by rasizm był siłą napędową w Dubaju. W tym mieście stosowane są dzikie zasady, a osoba jest oceniana według tego, jak dobry jest jego paszport. Na przykład dla tej samej pracy Amerykanie i Europejczycy otrzymują wynagrodzenie od dwóch do trzech razy więcej niż ludzie z krajów trzeciego świata. Cóż, to znaczy ludzie otrzymują wynagrodzenie nie na podstawie wiedzy i umiejętności, ale na podstawie narodowości.

  Niewolnictwo robotnicze

  Na zewnątrz Dubaj jest piękny, ale warto kopać głębiej - i iść do piekła, gdzie kwitnie niewolnictwo pracy. Oczywiście formalnie wszystko jest zgodne z prawem, ale w praktyce ludzie z takich krajów jak Indie, Pakistan i Chiny przyjeżdżają tu, aby zarabiać pieniądze i stać się całkowicie zależni od pracodawcy. Biorą paszporty, płacą grosze i zmuszają ich do pracy więcej, niż powinni. Tak więc marzenia o dobrym życiu w tym kraju zwracają się do tych ludzi o upokorzenie, ciężką pracę i bardzo małą pensję.

  Bez troski o środowisko  Niekończące się projekty budowlane na dużą skalę prowadzą do ogromnej ilości ścieków i odpadów chemicznych, ale nie każdy chce inwestować w ochronę środowiska i systemy oczyszczania ścieków, woląc po prostu zrzucić je gdzieś i osuszyć - na przykład, bezpośrednio do morza

  Bez troski o środowisko

  Niekończące się projekty budowlane na dużą skalę prowadzą do ogromnej ilości ścieków i odpadów chemicznych, ale nie każdy chce inwestować w ochronę środowiska i systemy oczyszczania ścieków, woląc po prostu zrzucić je gdzieś i osuszyć - na przykład, bezpośrednio do morza. Jak reaguje na to państwo? Dlaczego, zamykają mur ciszy na ten temat - to wszystko. Co więcej, podnoszenie takich tematów jest niebezpieczne - może skończyć się wydaleniem z kraju.

  Co więcej, podnoszenie takich tematów jest niebezpieczne - może skończyć się wydaleniem z kraju

  Szybkie samochody = szybka śmierć na drodze

  Och, ile drogich i fajnych samochodów w Dubaju! Tutaj w drodze znajdziesz najrzadsze i najdroższe modele samochodów. Oczywiście, gdy najnowsze samochody sportowe przecinają miasto z dużą prędkością - jest to fascynujący widok. Ale ten medal ma minus. Jazda tutaj jest zagrożeniem dla życia: większość kierowców nie wyróżnia się dobrymi manierami i przepisami ruchu drogowego. Dodaj do tego lekkomyślnych kierowców dla szybkich samochodów, a otrzymasz najwyższy poziom wypadków drogowych na drogach.

  W Dubaju wszystko jest sztuczne

  Wielu, którzy mieli okazję żyć i pracować w Dubaju, mówi, że wszystko nie jest prawdziwe - od sztucznych drzew po fałszywe uśmiechy na twarzach. Bogaci zbudowali Dubaj jako rodzaj sztucznego miejsca, w którym ludzie z całego świata mogą czuć się jak królowie. Niestety, ci, którzy tam pozostali, zrozumieli, że wszystko to ma na celu jedynie wywołanie u ludzi fałszywych (choć przyjemnych) emocji i wyciągnięcie z nich wszystkich pieniędzy. Gdyby Dubaj był mężczyzną, ten człowiek miałby tysiące operacji plastycznych i serce z metalu.

  Gdyby Dubaj był mężczyzną, ten człowiek miałby tysiące operacji plastycznych i serce z metalu

  Prawo jest okrutne dla tych, którzy nie mają pieniędzy.

  Tak, Dubaj jest pełen wspaniałych imprez, luksusowych samochodów i bardzo bogatych ludzi. Jednak jest też wielu nieszczęśliwych ludzi i nikt się nimi nie przejmuje. Wielu ludzi przybyło do Dubaju z nadzieją na lepsze życie, ale prawa tutaj są tak surowe, że nie można zapłacić długu lub grzywny - i możesz skończyć w więzieniu. To samo dotyczy pracowników międzynarodowych korporacji. Jeśli firma doświadcza pewnych problemów z biznesem, to jej pracownicy również mają problemy - są zabierani z domów i umieszczani w więzieniu.

  Sonapur - działające getto w Dubaju

  Sonapur to mała dzielnica Dubaju, którą można nazwać domem wszystkich biednych robotników. Z biegiem lat miejsce to stało się rodzajem działającego getta, do którego przybywa coraz więcej nowych półproduktów z krajów trzeciego świata. Według niektórych szacunków w Sonapur żyje ponad 150 000 pracowników (a raczej przeżywa) w nieznośnych warunkach. W maleńkim pokoju mieszka osiem lub więcej osób. Także tutaj higiena jest smutna. Gdyby tylko było jedzenie! Ale to nie zawsze wystarcza. Jak państwo rozwiązuje ten problem? Uważa, że ​​dopóki ci ludzie są w stanie budować luksusowe hotele i drapacze chmur, nie ma problemu.

  Uważa, że ​​dopóki ci ludzie są w stanie budować luksusowe hotele i drapacze chmur, nie ma problemu

  Dzikie zwierzęta w Dubaju nie są tak dzikie

  Ludzie w Dubaju mają tak dużo pieniędzy, że nie wiedzą, gdzie je wydać. Ktoś kupuje złote samochody, ktoś pływa w basenach wypełnionych dolarowymi banknotami. Nie zrozumcie źle - pozwólcie im się wykąpać, jeśli nikomu nie zaszkodzi. Ale to, co naprawdę może być niebezpieczne, to coraz popularniejsza moda na dzikie zwierzęta jako zwierzęta domowe. Szejkowie nie są zadowoleni z większej liczby psów i kotów, dają im tygrysy, pantery, lamparty, lwy lub inne egzotyczne rzeczy. I nie dbają o to, że zwierzęta cierpią - Ponte jest ważniejszy.

  Wolność słowa w Dubaju to mit

  Dubaj jest jednym z tych miejsc, w których można swobodnie wyrażać swoje myśli tylko pod warunkiem, że zgadzają się z linią rządową. W przeciwnym razie tajna policja szybko rozpoczyna pracę, oferując „rebeliantowi” wybór dwóch opcji - zamknięcie lub utratę wszystkiego, co posiada. Czasami jest trzecia opcja - iść do więzienia, jeśli poprzednie dwa nie pasowały do ​​ciebie. Jednak zazwyczaj każdy wybiera pierwszą opcję.

  Walka z rządem jest prawie bezużyteczna, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że ponad 80 procent ludności ZEA to imigranci. Prawo dotyczące uzyskania obywatelstwa jest tak skomplikowane i sprytne, że bez dużych pieniędzy nie można uzyskać tego obywatelstwa. Możesz mieszkać w Dubaju 20, 50, ale co najmniej 100 lat - to nie pomaga. Dlatego, jeśli za dużo mówisz, możesz po prostu zostać deportowany - to wszystko.

  To miejsce rządzą dyktatorzy.

  Czy wiesz, kto prowadzi program? To powinno powiedzieć kilka słów. ZEA to teoretycznie monarchia federalna, na czele której stoi prezydent Khalifa ibn Zayed al-Nahayan. Ale w rzeczywistości istnieje dyktatura, a za wszystkimi ważnymi decyzjami stoi Emir Dubaju, wiceprzewodniczący i premier Mohammed Ibn Rashid al-Maktoum. Oczywiście kontroluje również wszystkie przepływy pieniężne i nadzoruje nowoczesny handel niewolnikami. Szejk Mohammed ma tak ogromną moc, że jego słowo jest zawsze decydujące - i każdy głupiec, który ośmieli się myśleć inaczej, zapłaci za to świetnie.

  Na zdjęciu książę Dubaj Szejk Hamdan ibn Mohammed Al Maktoum, jeden z synów Szejka Mohammeda.

  Oto taki inny i kontrowersyjny w Dubaju. Tam może ci się bardzo spodobać, a podróż tam jako turysta to świetny pomysł. Chociaż nieprzyjemne fakty, które wymieniliśmy powyżej, nieco psują wizerunek tego błyszczącego złotego miasta. Tak, ten luksus wygląda niemoralnie na tle niewolnictwa i ubóstwa dużej części populacji. Ale zaniepokojenie turystów tym wydaje się opcjonalne.

  Ale zaniepokojenie turystów tym wydaje się opcjonalne

  Źródło

  Jednak budowa wymaga pracy, prawda?
  Które porównanie lepiej wybrać - miraż na pustyni lub uczta podczas zarazy?
  Jak reaguje na to państwo?
  Jak państwo rozwiązuje ten problem?
  Czy wiesz, kto prowadzi program?

  Новости

  Пешие туры по Украине

  Мне всегда хотелось увидеть наяву все прелести своей страны. Природа, которая чарует твой взгляд, всегда приманивала меня к себе. Тем более я являюсь заядлым сторонником путешествий. Однако для того,

  Где купить линзу рыбий глаз

  У каждого уважающего себя фотографа на телефон есть линза "рыбий глаз". С такой линзой получаются очень оригинальные

  Пеший поход в Карпатах

  Городская жизнь угнетает даже самых закоренелых горожан. Всё равно все эти вечно спешащие куда-то люди, пробки, тяжелый и пыльный воздух, отсутствие особых физических нагрузок из-за работы, - всё это

  Полиуретановый герметик
  На прошлой неделе мне нужно было срочно приобрести для офиса герметик. Начальник поставил меня ответственным за этот вопрос. Зашел в интернет и начал искать компании, которые продавали подобную продукцию.

  Как сделать замок
  Ближайшее время мы с отпрыском нередко мастерим поделки из картона. Последнее, что попросил он меня, это обучить его – как сделать замок своими руками из картонной бумаги. Мне поначалу показалось, что

  Видео из кабины машиниста локомотива
  Почему локомотивщикам тяжело «итальянить», а легче работать стремительно, как обычно? Есть ли разница меж Сергеем Напольских и Владимиром Бобровым? Чего страшатся машинисты и почему некие кидают высокооплачиваемую

  Купить квартиру в гостомеле
  На карте Гостомеля Вы сможете найти интересующую  Вас улицу поселка. Также узреть размещение Гостомеля по отношению к другим населенным пунктам.       Гостомель комфортный поселок в Киевской области,

  Расписание электричек в Киеве
  Нашему времени свойственна высокая динамичность, и те, кто хочет быть в нем успешным и счастливым находятся в, практически постоянном движении. Кто-то передвигается общественным транспортом, кто-то предпочитает

  Горящие туры в турцию из киева
  горящие туры в турцию из киева — пользующееся популярностью предложение от компании "Avia Travel". На нашем веб-сайте представлен широкий выбор прибыльных предложений, которые приятно изумят каждого клиента

  Аудиометрия слуха
  Диагностика слуха, выполненная вовремя, является гарантией верно поставленного диагноза и, как следствие, позволит решить трудности стремительно и отменно. Если утрату слуха выявить на ранешном шаге,