Loader

Юбилей народного ансамбля танца «Гонта» на Хмельнитчине

Опубликовано: 28.11.2016

29 листопада відбудеться концерт, приурочений до 30-річного ювілею Народного аматорського ансамблю українського фольклорного танцю «Гонта».

Ансамбль «Гонта» – відомий як на Поділлі, так і за його межами лауреат обласних, всеукраїнських та міжнародних фестивалів народної творчості. Народні традиції танцю, обряду, світогляду, тодішнього традиційного одягу – забезпечені в його ідеології та тематичній спрямованості, смотрите больше новостей на khmelnytsky.com.ua.

Колектив запрошує всіх бажаючих та поціновувачів народної творчості відвідати ювілейний концерт, який відбудеться у вівторок, 29 листопада. Місце проведення – Центр національного виховання учнівської молоді, що знаходиться по вулиці Курчатова, 1б. Початок о 18: 00. IMG_2074

Творча біографія колективу розпочалась у 1986 році, коли при Будинку культури Хмельницького заводу «Термопластавтомат» Олександр Небесний створив самобутню танцювальну групу українського народного танцю.

Ця самобутність молодого колективу полягала у тому, що Олександр Олександрович втілював у режисуру танцювальних програм свій багатий досвід вивчення українського народного фольклору: вбрання, пісень, танців, обрядів. Концерти «Гонти» одразу здобули популярність та визнання, бо відображали яскраві, магічні спектаклі з відтворенням глибокої народної культури українців. Img01Перший склад колективу в більшості складався із молодих робітників заводу «Термопластавтомат», які стали за короткий час професіоналами своєї діяльності.

Вже у 1987 році ансамбль підтвердив звання «народного», і по сьогодні блискуче підтверджує дане звання та народне визнання. Адже «Гонта» активно пропагує національну культуру не лише в Україні, а й побував з гастролями в Італії, Франції, Німеччині, Польщі, Іспанії, Португалії та інших країнах світу. На базі ансамблю була створена студія колективу, з якої найбільш обдаровані учні переходили в основний склад «Гонти», що загалом складали чисельність до тисячі людей.

До біографії колективу з часом долучались інші керівники: Аркадій Волошин, з діяльністю котрого ансамбль пов’язує найбільше гастрольних поїздок; Людмила Мезенцева та Руслан Ремішевський. На сьогодні колективом керують вихідці із «Гонти» Завірюха Ганна та Завірюха Іван.

Змінюються мода, стиль, та незмінним залишається самобутність і жива сила народної творчості, яку пропагує Народний аматорський ансамбль українського фольклорного танцю «Гонта» уже 30 років.

rss